| tiberiustefan90 a întrebat:

Blaca de baza suporta pci expres 2.0... Pot monta placa video pci expres 3.0?

2 răspunsuri:
| ØverTheRainbøw a răspuns:

Nope..atata timp cat socket ul difera placile nu sunt compatibile

| tiberiustefan90 explică (pentru ØverTheRainbøw):

Atunci si in momentul de fata ar trebui sa am probleme pentru ca am pe placa de baza 2.0 si placa video e 2.1... si din cate m-am documentat teoretic nu e nici cea mai mica problema, doar ca nu o sa mearga la capacitatile ei placa video, in cazul meu sa nu depaseaca 5000 frecventa de memorie ca atat suporta 2.0, pe cand 3.0 suporta pana la 8000...