| SpigiBb a întrebat:

Buna am descarcat fifa09 si de cand am intrat in joc monitorul face pe nebunu adica merge totul in slowmotion.adica raman urme pe ecran etc! am reinstalat windowsul si nimica, cineva mi-a spus ca poate fi rezolutia de la monitor si ca are viteza prea mare (nu stiu la ce s-a referit)Ma puteti ajuta sa reglez rezolutia si viteza sau ce o fi aia? ca habar nu am unde trebuie sa intru va rog mult! Multumesc

2 răspunsuri:
| dge18 a răspuns:

Dap...
Pentru a seta rezolutia calculatorului te duci la
DESKTOP - Click Dreapta - Properties - Settings.
Si linia aia este rezolutia... Daca o dai in dreapta se facemai mare.
Daca o dai in stanga mai micahappy
Si poate din cauza la rami... Cati RAM ai in calculator?
Pentru a afla RAM : My computer - Click Dreapta - te uiti jos unde scrie RAM si daca nu ai peste 512 MB pentru jocul ala cred ca nu mergewinking
Succes!

| my323 a răspuns:

S-ar putea sa fie ori de la placa video ori de le driverul placii video
Incearca sa reinstalezi driverul placii video