| BilteanuVictor a întrebat:

Bună,am încercat să obțin o versiune crack a
lui ByClick pentru că am vrut să descarc un playlist
În schimb, am primit un virus care a deschis 10 pagini și spam-mă cu mesaje de eroare. Am repornit și acum PC-ul meu este stricat
Ori de câte ori am încerca să bootez ma redirecționează la ecranul albastru și atunci când ajunge la 100% PC-ul meu începe să se supraîncălzeasca. Nu știu să resetatez PC-ul meu folosind UEFI. Vă rugăm să ajutati am cheltuit o gramada de bani pe acest PC și nu vreau să-l pierd din cauza unui virus.

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Nu îl pierzi. Ca să fii sigur că scapi definitiv de virus reformatează computerul și reinstalează windowsul. Ai nevoie de un stick sau un dvd cu windows care trebuie făcut bootabil, însă ai nevoie de un alt pc pentru asta dacă nu ai așa ceva la îndemână.

| BilteanuVictor explică (pentru mastadont):

Am un laptop și un sd cu windows 10 dar nu știu Cum sa îl instalez, de obicei tata știe Cum. Am încercat sa instalez un OS care șterge tot de pe disk dar nu merge.