| Cipri26 a întrebat:

Salut.
Am încercat sa reinstalez windows 10 pe PC-ul meu si dupa ce reușesc sa bootez pe USB îmi apare loading screen-ul si dupa ecranul se face albastru. Si așa rămâne.
USB-ul l-am făcut bootabil folosind Microsoft Media Creation tool.
(Daca incerc sa bootez de pe USB de pe alt PC funcționează.)
Ajutați-mă va rog!

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mufa USB defecta sau nu gaseste driverul pentru ea. Inceaca sa boot-ezi de pe DVD daca ai unitate optica.

| Cipri26 explică (pentru Salontanul):

Nu am unitate optica. Mersi totusi!

| NLS a răspuns:

Salut! Ai rezolvat?

| Cipri26 explică (pentru NLS):

Inca nu

| NLS a răspuns (pentru Cipri26):

Nu primesti nici o eroare sau vreun text informativ pe ecranul albastru?
Ai facut stickul corect?
(si sa il scrii direct pe stick merge adesea, dar uneori trebuie facut cu Rufus, si tinut cont de structura partitiei (MBR sau GPT, in functie de tipul de BIOS: clasic sau UEFI) si de sistemul de fisiere: trebuie ales NTFS in loc de FAT32 )

| Ciprian09 a răspuns:

Booteaza cu alt program, sau mufa usb.

| Cipri26 explică (pentru Ciprian09):

Voi incerca. Mersi!

| Ciprian09 a răspuns:

Eu dee exemplu folosesc rufus, simplu!

Răspuns utilizator avertizat