| TheAngelInPink a întrebat:

happy Am o maree problema. Sa va spun o scurta "poveste".
Deci am laptop Acer 5542. Il am de... aproape 5 luni.
Pana acum nu mi-a facut niciodata figuri, dar in ultima vreme, a inceput sa se inchida singur. M-am speriat foarte tare. Adica dupa ce ma jucam pe el(nu jucam jocuri, stateam pe facebook), vreo 4 ore... Se oprea tot(Youtube, facebook)si se inchidea. (Acum cateva luni stateam chiar si 6 ore pe el si nu se inatmpla nimic)
Prima oara credeam ca na. Asa se mai intampla. Dar de la o vreme vad ca chiar se inchide destul de mult.
De exemplu: Azi am dat sa mi se scaneze laptop-ul si s-a inchis. Pur si simplu fara sa apas pe nimic.
Apoi l-am deschis. S-a deschis normal.
Dupa iar am dat sa mi se scaneze, si iar s-a inchis.sad
Am cautat pe net si am citit ceva in gen" Este prea plin de praf si trebuie sters". Asa este. aaa si ceva despre" nu se raceste bine".
La cel mai explicit si mai bun raspuns dau FUNDA!
Va rog ajutati-ma sunt disperata!

Răspuns Câştigător
| Iwao a răspuns:

Da,trebuie curatat de praf, se opreste pentru siguranta, componentele se supraincalzesc.

1 răspuns: