| deedeera a întrebat:

Am un laptop Acer si l-am tinut vreo 2 luni in standby si cand l-am inchis complet si dupa l-am deschis imi mergea foarte greu, cum fac sa imi mearga ca inainte sau macar mai repede?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca asta si fa o curatare si optmizare cu el.
Opresti PC 1-2min. Dupa ce-l pornesti, mai faci odata curatenie si optmizare.
Descarca si asta si fa o defragmentare a HDD:
http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html

| DuDDy24 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa reinstalezi Windowsul, asta te va ajuta cu siguranta.
Incearca si sa scobi baterie de la laptop si sa-l lasi asa cateva minute, pentru ca daca l-ai tinut 2 luni in standby e posibil sa fi ramas sectoare blocate de memorie, iar asta sa iti incetineasca laptopulwinking