| emanuelregele a întrebat:

Am si eu o problemă cu jocul Lol, cred că toată lumea il ştie. Am un pc pentru gaming, i7, 8gb ram ddr4 etc..deci nu putem vorbi de la lag. De două sau trei zile imi merge foarte greu jocul si nu imi dau seama de la ce este. Când vreau sa selectez tipul de joc rămâne blocat ceva timp apoi când reuşesc să intru si eu in joc mi se fac foarte multe drop frame-uri (dacă am pronunțat corect). Mi se blocheaza jocul pentru o secunda doua si revine... Ce as putea sa fac?

8 răspunsuri:
| georgeenglezu2016 a răspuns:

Curata cu un program ccleaner, scaneaza cu antivirul si daca gaseste virusi sa ti in carantina
2. intri la msconfig si debifezi programele ce nu ai nevoie de ele
3. iar la msconfig intri la boot si selectezi Advanced options si number of processor bifezi pe acea casuta si acolo vei avea numere si d-ai de ex : 4 sau daca ai 2 dupa care aply
4.intri la control panel dreapta sus click pe category si alegi large si vei cauta power options si vei da click pe performance.
Te-am ajutat cu cele mai bune pentru a avea un pc mai rapid in jocuri

| emanuelregele explică (pentru georgeenglezu2016):

Am făcut toate astea si tot nu merge. Mai nou am aflat că si un prieten de-al meu are aceeasi problemă. Dar intrebarea e, de unde provine aceasta problemă si daca e de la riot de ce nu se plânge nimeni?

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru emanuelregele):

In legatura cu jocul este sa iti ei alt crack sau dezinstealaza jocul si ei altul cu alta versiune parerea mea

| emanuelregele explică (pentru georgeenglezu2016):

E vorba de League of legends e fara crack si cu o singura versiune...

| LucyuST a răspuns:

Incearca sa-l dezinstalezi apoi sa-l reinstalezi, dupa un restart la PC, si totul ar trebui sa fie ok!
Pentru siguranta ta, daca stai pe wirlles, incearca sa eviti si sa introduci cablul in router!

| emanuelregele explică (pentru LucyuST):

Am încercat, nici un folos. Tot aşa merge

| LucyuST a răspuns:

Atunci cred ca ar trebui scuturat in el ca sau schimbati ramii*

| emanuelregele explică (pentru LucyuST):

Frate, am calculator de gaming cumpărat cu o săptămâna in urmă...