| yuliansch a întrebat:

Am un calculator Windows XP SP2 cu procesor AMD DURON 1. 40Ghz si 1GB RAM, AVG-antivirus.Problema este ca pe Youtube si la filmele online merge destul de sacadat. Am instalat CCleaner, defragmentat hardul, curatat registrii, am instalat chiar si un Accelerator internet dar tot asa functioneaza. Se mai poate face ceva ca sa-mi mearga bine filmele online?
Multumesc.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LyonSsS a răspuns:

Cel mai simplu incearca sa iti reinstalezi driever-ul de la placa video. Am patit si eu asa, ce gasesti u la Device Manager acum este versiunea instala de Windows, fi sigur ca e sfotul original acolo.

| yuliansch explică (pentru LyonSsS):

Cum aflu ce placa video am, ca sa-i reinstalez driverul? ( nu prea ma pricep la chestiile astea). multumesc.

| LyonSsS a răspuns:

Click dreapta pe My Computer, si te duci apoi la meniul Deivce Manager. Acolo ai o lista cu toate componentele tale, si cu softurile instalate. Daca iti apare cu "?" una din ele nu are soft. Insa la palaca ta video trebuie sa vezi ce model este.

| yuliansch explică (pentru LyonSsS):

Mersi, o sa incerc

| yuliansch explică (pentru LyonSsS):

I-am facut un update la placa video, dar tot asa functioneaza, adica sacadat. se poate face asa ceva ( update) si la procesor?

| VXX a răspuns (pentru yuliansch):

Nu cred ca e din cauza hardului dar incearca sa il scoti pe cel care crezi tu ca e defect.Si la procesor nu se poate face update.

| VXX a răspuns:

E posibil ca hardware acceleration sa fie dezactivat trebuie sa il activezi.

| yuliansch explică (pentru VXX):

L-am activat, tot asa merge.

| P1etonu a răspuns:

Placa video este de vina schimba asta si o sa mearga

| yuliansch explică:

Am omis sa mentionez ca am 2 harduri, iar la unul dintre ele se aude un zgomot ciudat. poate acesta sa incetineasca functionarea calc?