| Edacto a întrebat:

am un canal de gaming pe YouTube si ma intrebam daca ma puteti ajuta cu un sfat despre cum as putea sa obtin mai multi abonati. M-am gandit sa ii cer unui youtuber cunoscut sa imi faca o promovare, dar majoritatea o fac pe bani, daca stiti pe cineva care face pe gratis raspuns va rog.

Răspuns Câştigător
| PisicaNirvanista a răspuns:

In primul rand, trebuie sa ai content de calitate. Calitate HD, sa ai un microfon bun si incearca sa folosesti Audacity parca, un program care scoate cat de cat zgomotele de pe fundal. In al doilea rand, incearca sa faci parteneriate cu youtuberi, dar nu foarte mari, si 500 de subscriberi e bun, tot te ridica. Nimeni nu-ti face promovare pe gratis daca n-ai un numar decent de abonati. Deci incearca sa gasesti niste youtuberi mai mici cu sa zicem 500 de subscriberi si vezi ce iese.

| Edacto explică (pentru PisicaNirvanista):

Toate video-urile sunt in full hd (1080p) si sunt doar momente in general, nu vorbesc la microfon pentru ca nu am abonati care sa se uite, o sa incep sa fac si cu microfon cand o sa am cativa abonati.

| PisicaNirvanista a răspuns (pentru Edacto):

Daca faci fara microfon n-o sa-ti vina.