| TeQn a întrebat:

Buna!
De ceva timp imi apar dungi verticale pe monitor. diferite culori, iar pc-ul nu mai reactioneaza deloc.
Prima oara s-a intamplat pe Win XP cand jucam Minecraft. Credeam ca e de la monitor. dar am schimbat pe Win7 si o luna nu se intampla nimic... jucam linistit. pana intr-o zi cand au aparut iar. si de atunci cand joc minecraft ori apar dungile. ori se rr pc.

Am schimbat placa video, procesorul, mi-am mai pus 1 GB Ramn in plus dar... degeaba sad

Help me please!
Va rog ajutati-ma sad

Răspuns Câştigător
| Negulescu_Andrei_1975 a răspuns:

1.In primul rand ce calculator ai,
2.Un cip nu este pus bine pe placa de baza,
sau 3.Monitorul este prost...

| TeQn explică (pentru Negulescu_Andrei_1975):

Pc este vechi. are aproximativ 10 ani... dar am schimbat cam tot in el...
In fine. cred ca o sa imi iau adio de la "viata" pixelata din minecraft.
Ms pentru raspuns

3 răspunsuri:
| GheorgheDariusAlexandru2000 a răspuns:

Ai dreptate

| TeQn explică:

OK. am rezolvat.
Aveam fps 75 si am bagat la FPS Economie de energie si am dat inactiv la OpenGL si acum am 35 fps si nu se mai rr