| RaptorFabian a întrebat:

Bună! De curând mi-am achiziționat un RTX 2060 SUPER, placa merge excelent, însă am un i3 9100 și de exemplu în Call of Duty warzone am mai puține fps-uri decât ce am văzut pe internet...și placa mea video nu se prea forțează, credeți că e de la cpu? Eu asa cred, însă când mi-am luat placa video aveam în plan sa fac upgrade și la cpu, sa pun un i7 9700k sau i5 9600k, voi ce ziceți? Credeți ca dacă pun un procesor nou e ok? Menționez ca placa de baza suporta și i9, cam toate procesoarele de generația a 8-a și a 9-a. Pe sistem am 16 gb ram și nu e problema de la ram...aaa și în cs go la fel, prea puține fps-uri pentru un 2060 super, mai ales ca am jocul instalat pe un SSD

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Se numeste bottleneck, adica procesorul nu e destul de rapid sa proceseze placa video.

| RaptorFabian explică (pentru Mirel4412):

Dacă, și dacă pun un i7 sau i5 o sa meargă ma potențial maxim, nu?

| RaptorFabian explică (pentru RaptorFabian):

La *

| RaptorFabian explică (pentru RaptorFabian):

Scuze de greșeli, voiam da zic " Da, și dacă..."

| Mirel4412 a răspuns (pentru RaptorFabian):

Da, pentru 2060 merge un i5 gen 9 sau un i7 gen 8