| Nicole_Andrada_1999 a întrebat:

Deci am o problemă şi sper să ajutaţi deoarece nu am găsit răspunsul nicăieri. M-am hotărât să îmi instalez Outlast. Ei bine, până aici toate bune şi frumoase, am instalat setup.exe şi apoi mi-a apărut icoana jocului pe desktop. Am dat pe ea, şi în loc să intre în joc, îmi apare "The program can't start because D3DCOMPLIER_43.dll is missing from your computer. Try reinstallind the program to fix this problem." Am căutat pe net ce înseamnă chestia asta, iar acolo scria să descarc DirectX. L-am descărcat dar tot nu îmi merge. :/ Vă rog să mă ajutaţi dacă ştiţi. Vreau neapărat să joc Outlast. sad

Răspuns Câştigător
| Teodorof_Andrei_1986 a răspuns:

Pai in folderul de la Outlast ar trebui sa fie ceva gen "Redist" deschide-l si instaleaza DirectX-ul de acolo.