| XxRaluxX a întrebat:

Deci am Sims 3, Sims 3 Seasons, Sims 3 Life University... si am o problema. Pai, dupa un timp neregulat mi se stinge calculatorul. Am procedat asa :
-Am cumparat racitoare pentru PC, crezand ca nu sunt bune racitoarele.
-Am facut un windows nou, a functionat catva timp, dar dupa n-a mai mers.
-Am mai luat un laptop nou, dar s-a inchis si ala '_'.
-Am pus o carte sub el, dar nimic. -.-
Trebuie sa spun si ca Sorei ii merge perfect, iar mie nu-mi da nici macar un rezultat. -.-
Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| HaHaHa123 a răspuns:

Acele jocuri pot avea virusi foarte daunatoare pc-ului.Ori e prea incalzit si sursa de la pc/laptop si nu rezista.Ori Jocurile acelea consuma foarte multe resurse din pc/laptop-ul tau.Alte idei nu am. Du-te cu el la un service si intreabai ca joci acele jocuri si ti se inchide pc-ul/laptop-ul.

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Depinde de windows ma refer daca ai sistemul pe 32 biti si wondowsul e pe 64 e normal sa ti se opreasca poate fi si sursa si la mine tot asa a fost la PC. Pana mi-am dat seama ca trebuie 7 si nu XP!

| XxRaluxX explică (pentru Pool77):

Am windows 7. big grin

| Pool77 a răspuns (pentru XxRaluxX):

Cati biti are windowsul si cati biti are calculatorul?

| HaHaHa123 a răspuns (pentru Pool77):

Asta chiar nu prea conteaza.happy