| Adelina13062014 a întrebat:

Bună dimineața.

În urma cu doua luni am vrut sa cumpăr o consola de Xbox 360, model mai vechi de la o colega de serviciu. Am mers la ea am făcut proba și am ajuns cu el acasă. Eu cum nu ma pricep la specificații l-am așteptat pe prietenul meu sa ajungă pentru a testa mai bine. Consola funcționa bine, problema era ca avea memorie mica și mai trebuiau investii în ea (hard și încă un joystick). A doua zi i l-am returnat ea fiind în concediu în acea săptămâna mi-a comunicat sa îl las la o alta colega în birou ceea ce în secunda doi am și făcut. Astăzi ma trezesc cu mesaj de la ea sa îmi spună ca am schimbat acumulatorul la consola și i-am dat unul stricat. În poza trimisa de ea era un acumulator de Xbox one, nefuncțional. Am întrebat-o dacă atunci când a ajuns acasă cu ea a făcut proba, iar răspunsul ei a fost ca abia vineri pe 11.01 a luat consola acasă, repet aceasta stand într-un birou din luna noiembrie. Mi-a spus ca a fost fiul ei cu ea în service. Acum eu îmi pun întrebarea: minte sau cauta nod în papura? Logic nu era ca atunci când a venit la serviciu sa se uite în sacoșă sa vadă dacă consola are toate cele necesare chiar dacă suntem colege? De ce acum după aproape doua luni ma acuza pe mine? Alta chestie i-am spus sa nu ma acuze pentru ceva ce nu am făcut, mai ales ca suntem colege și ne vedem 5 zile pe săptămână. I-am spus ca deși nu sunt vinovata ma ofer sa ii plătesc 100 de lei acel acumulator și a refuzat. Sa iau în calcul varianta ca poate acea consola a fost la ea acasă și băiatul l-a dat cuiva spre vânzare și i-a tras țeapă? Ma amenință că luni merge la poliție și tribunal. Nu vi se pare cusuta cu ață alba povestea?

1 răspuns:
| Adelina13062014 explică:

Ce logica avea sa cumpăr un acumulator de Xbox One ca să îl pun unui de 360 model mai vechi?