| anonim_4396 a întrebat:

Ieri(vineri) am mers cu câteva colege la pizză iar una dinte ele a spus niște lucruri despre o altă colega(cu care am facut generală), un cogel care a mai fost cu noi la pizza i-a spus colegei(din generală) ca s-a vorbit despre ea. Când am ajuns acasă colega din generală și o prietenă de a ei mi-au trimis mesaj și m-au întrebat ce s-a vorbit despre ea, dar eu nu le-am răspuns pentru ca nu îmi plac discuțiile de genul asta. În grupul clasei de pe facebook m-au făcut prieten fals și lucruri de genul asta. Colega de care îmi place este prietenă cu colega din generală și nu aș vrea să își facă o părere proastă despre mine(cum ca nu sunt de încredere sau alte lucruri de genul acesta). Ce să fac?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Le poti explica celor din clasa ca nu ai spus nimic despre ce s-a vorbit, ca te-ai pastrat netru. Daca nu te cred, poti face screenshot la conversatie si sa-l postezi pe grup.

| lovecats123 a răspuns:

Aiurea...barfe,barfe si iar barfe inutile care va strica presupusa prietenie. Daca te consideri o prietena ok atunci prefate ca nu ai auzit acea discutie si nu te implica in cearta pentru ca asa se vor supara ambele pe tine.Sau ii spui fetei din gimnaziu ca nu s-a vorbit nimic important si ca nu ar trebui sa le bage pe alea in seama