| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.am o intrebare ce tine de calculatoare.la mine la serviciu, la calculatorul meu din birou ip coincide cu ip de la calculatorul unei colege din biroul vecin.deci, cind eu intru pe internet, colega nu poate ea sa intre pe internet, si invers. ce e de facut? mai inainte nu a fost asa problema.ma gindesc ca a fost modificat ip la una din noi.ce e de facut?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai probabil ambele PC-uri sunt conectate printr-un router si au fost setate manual IP-urile.

Vorbeste cu IT-istul care se ocupa cu mentenanta PC-urilor sau incearca tu sa pui un IP diferit.

| valea20 a răspuns (pentru Intruder19):

Specialistul a fost si la calculatorul meu, a doua zi si la colega mea si au facut niste setari de gasire...si la ambele e acelasi

| K0sti a răspuns:

Sa schimbati ip-ul, ce ai putea sa faci...