| Alecsander98 a întrebat:

mi-am instalat recent World of Tanks si din greseala am schimbat rezolutia jocului iar acum cand intru in joc ecranul ramane negru. L-am reinstalat de pe site-ul lor official, l-ar reinstalat de pe alte site-uri...ce as mai putea sa fac ca sa mearga acest joc? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Meniu Start la windows 7

In bara de cautare scrii %appdata% si apesi enter. Daca ai scris corect iti va aparea o mapa cu o adresa ascunsa.

Gasesti mapa wargaming.net, iar in ea WorldOfTanks

Sterge fail-ul PREFERENCES.xml

PROFIT!

2 răspunsuri:
| Guti14Haz a răspuns:

1. Poate sunt cerintele ceva mai mari decat cele ale PC-ului tau.
2. Fa-ti windows-ul (varianta asta ma ajuta pe mine daca zapacesc jocurile).

| Alecsander98 explică (pentru Guti14Haz):

Am windows 7, nu e chestia de cerinte deoarece e PC nou din decembrie si e mai bun decat fostul pe care mergea fara probleme WOT happy...o sa vad cu windows-ul, mersii happy