| Kerolly a întrebat:

Buna,
Am o intrebare si anume dacă îmi cumpăr placa de baza Gigabyte B450m S2H este compatibilă cu procesorul Amd ryzen 3 3200g fara upp de bios?
Si daca nu unde as putea vedea ce bios are placa de baza pe care vreau sa o cumpăr?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Aceasta este placa de bază, și merge cu procesorul amintit de tine, fără să fie nevoie de vreun update de bios:
https://www.gigabyte.com/ro/Motherboard/B450M-S2H-rev-10#kf
Dacă era nevoie de update de bios pentru anumite procesoare, ar fi fost specificat acest lucru pe site-ul plăcii de bază.

| Algo098 a răspuns:

Pe site vad ca 3200g merge doar cu bios de la versiunea F40 in sus. Daca vine cu F1 cel mai probabil nu merge si pentru update e necesar un procesor compatibil cu versiunea biosului din placa. Nu se poate face update de bios fara procesor compatibil cu biosul existent.