| Vladimir10 a întrebat:

Buna Seara TPUwinkingAm un laptop ASUS G51JX:
placa video NIVIDIA GetForce GTS360 cu 1 GB memorie GDDR5, cu experienta gaming imersivawinking
Procesor Intel Core i5.
Si acum cateva zile mi-am cumparat L4D2.Ma joc 20-25 de minute si m-i se inchide laptop-ulstraight face, eu cred ca se supraincalzeste de aceea se inchide.Nu stiu de ce se incinge asa tare, tinand cont ca e un laptop destul de performant zic eu. Ce as putea sa fac ca sa nu se mai inchida?happy

Fundabig grin

2 răspunsuri:
| roormaf12 a răspuns:

Da se incalzeste prea tare...incearca sa-l ti pe 4 capace si ferit de covor sau cumpara-ti o masuta din aceea cu Cooler in ea.Si eu am patit de multe ori.

| ProtoP a răspuns:

Dai capacelul din spate de acolo nu stiu sigur il stergi de praf,nu il mai ti pe picioare,in pat pe covor nicaieri, il ti pe birou unde sa fie curat curat sau iti iei cooler, dar neaparat sa il stergi. Daca te intrebi de ce se restarteaza, se supraincalzeste, din cauza prafului, a scamelor si se face ca naiba. Sper ca te-am ajutat! Bafta!winking