| Vladimir10 a întrebat:

am si eu o problema.Am de cam 1 an un laptop Asus g51jx cu placa video NVIDIA GeForce GTS360 cu 1 GB memorie GDDR5, procesor Intel® Core i5, si din ultimul timp de incalzeste prea tare,nu stiu de ce,tinand cont ca il tin pe birou, nu pe covor sau altele de unde poate lua scpame, etc.Nu am avut nici o problema cu el pana cand mi-am cumparat Left 4 Dead 2.Ma jucam 20-25 de minute si se inchide din cauza caldurii.Azi am vrut sa ma joc minecraft ca nu m-ai jucasem de mult. Dupa ce am deschis minecraft-ul peste 5 minute s-a inchis laptop-ul.Am instalat un program sa vad ce temperatura are si cand joc minecraft ajunge pana la 80 de grade temperatura.Innainte cu vreo 2-3 saptamani tineam minecraftul deschis ore in sir si nu se intampla nimic, mergea perfect.Nu stiu ce are de se incalzeste asa tare.M-am gandit ca s-o fi stricat ventilatorul, si m-am gandit ca trebuie dus la un servie.Voi ce ziceti?happy

Răspuns Câştigător
| wj a răspuns:

Cel mai probabil e plin de praf pe cooler si o curatare ar fi indicat. Nici un cooler stand nu ar strica sa il mai ventilezi happy

| Vladimir10 explică (pentru wj):

Mi-e frica sa-l demontez sa vad daca are praf ca sa nu stric ceva

| wj a răspuns (pentru Vladimir10):

Du-l la un service serios, cat poate fi o curatare? happy

| Vladimir10 explică (pentru wj):

Chiar o s-al ducwinking mersi de ajutorwinking

5 răspunsuri:
| Vladimir10 explică:

Service,imi cer scuze