| zinedinzidan a întrebat:

Buna tpu.Am un laptop care se tot supraincalzeste si se inchide,am cumparat un cooler da il raceste doar pe mijloc,el se incinge in jos stanga,la procesor. Imi poate da cineva un sfat? Sau un site ceva, sau daca e sa merg cu el la un service.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

În cazul tău ar fi 2 probleme.Pasta termoconductoare de pe procesor trebuie schimbată și sau este plinde praf.Pentru ambele trebuie să îl duci la service unde va fi desprăfuit și se va reaplica pastă termoconductoare pe procesor.Succes

| KanameKuran a răspuns:

Pai poti sa mergi la service sau daca vrei
poti sa iei o surubelnita si sa deschizi carcasa in locul unde se afla ventilatorul de la laptop. Poti sa il cureti cu betisoare de urechi si cu un ac. Daca il ai de multa vreme asta ii e problema sa adunat praf la ventilator si nu se mai invarte atat de bine. Daca nu il ai de mult timp (cel putin 6 luni) du-te cu el la service.
P.S scoate-l din priza (daca e in priza) si scoate si bateria.

| Terinte99 a răspuns:

Culerul de pe procesor defect du-te la service