| BlackNinja a întrebat:

Am o intrebare:imi merg jocurile pe un laptop (Notebook Acer) cu procesor de 2, 2 GB, GB ram? Mentionez ca are si Windows 8. Dau funda ziceti-mi repede.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Si RAMI cati? Si placa video de care ai, integrata sau dedicata? Dupa procesor si sistemul de operare nu prea merg.

| BlackNinja explică (pentru neluL):

5GB ram, placa integrata

| neluL a răspuns (pentru BlackNinja):

Iti merg unele jocuri cum ar fi FIFA, PES, Gta San Andreas, Mafia, NFS Most wanted, NFS Underground 2, Test Drive Unlimited (asta o sa-ti mearga un pic sacadat), Counter Strike 1.6,
Counter Strike Condition-Zero (recomand), Crashday, Flatout 2, FEAR 1, Left 4 Dead 1 ...etc