| 0PopaPorno a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Am un laptop ASUS,windows schimbat acum o luna,virusi n-am,si imi merge foarteee greuu. Nu se incarca nimic pe youtube, se blocheaza vreo 2 min si ramane asa,nu stiu ce sa ma fac. Asa in interiorul lui merge repede,dar cand intru pe internet, mai degraba nu mai intram. Cineva sa ma ajute cu o solutie?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi ca ai internet de viteză mică(cum e cel de la romtelecom prin cfir de telefon) atunci problema e normală, că nu ai viteză de internet.De asemenea ca să fii sigur că e de la internet verifică atunci când ai netul deschi daca procesorul stă în load 100% sau nu. Dacă e așa încearcă să setezi e manual serviciul net frimewrock din services.msc.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate si de la antivirusul greu. Daca ai antivirus, dezactiveaza-l un pic si vezi apoi daca mai merge greu. poate fi din cauza mai multor probleme.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se blocheaza cateva minute din cauza ca procesorul merge la maxim.Vezi in task manager ce programe ai si cere cpu mult.

| DanielVălean a răspuns:

Probabil e de vina internetul.

| iRawr a răspuns:

Depinde. Câte programe ai pe windows? Sauuu. poate ai praf format în laptop. Așa îmi făcea și mie. Și după, și-a revenit, după ce l-am curățat de praf. (poate e din cauza că ai viteza netului mică. îmi trag și eu cu părerea.)