| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Am si eu un ryzen 3 1200 cu rx 560 de 2gb am pus windows 10 pre activated nu normal si nu stiu daca e din cauza asta, dar am drop frame pe cs go. Gen am pus drivere tot am si driver booster dar am lag pe dust 2, uneori si am pus 75 fps limita la setarile pl video ca am inteles pe Youtube ca trebuie free sync activat si cati hz ai la monitor atat trebuie sa pui la fps-uri, dar am vazut ca daca scot limita de 75 am lag. WTF? Dau funda

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Instaleaza o versiune curata de windows 10. Faci un stick cu utilitarul de pe site-ul Microsoft si instalezi windowsul curat.

E posibil ca windowsul instalat de tine sa aiba ceva procese de fundal (posibil miner) si de aici lag-ul.

Nu ar trebui sa ai probleme cu configuratia asta in cs go.

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru Intruder19):

Pai mi l-a pus cineva pe un stick dar nu stiu cum sa il iau de pe Microsoft si nu vreau sa platesc daca pun un windows 7 si scot update-urile e ok?