| Alessya90 a întrebat:

Am un laptop pe care nu imi merge internetul cu fir si nici cel fara fir. Inainte de o pana de curent internetul cu fir mergea, tin sa mentionez ca cablul de la laptop era in priza. Ajutati-ma va rog. Multumesc. Fundita

9 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Poate s-a ars cablul. Si verifica daca configuratiile internetului nu au fost restartate.

| Alessya90 explică (pentru ThEEmperoR):

Si in caz ca s-a ars cablul ce trebuie sa fac? Dar in caz ca s-au restartat configurarile internetului?

| ThEEmperoR a răspuns (pentru Alessya90):

In caz ca s-a ars cablul cumpara altul, iar in caz ca s-au restartat configuratiile fa-le inapoi.

| Alessya90 explică (pentru ThEEmperoR):

Si cum sa le fac inapoi? unde trebuie sa intru? Imi spui te rog pasii pe care trebuie sa-i urmez?

| ThEEmperoR a răspuns (pentru Alessya90):

Pai acum eu nu stiu ce windows ai, ce versiune si cum trebuie sa faci. Cheama un om de la cei de la care ai internetul si iti face el sau iti spune el care este problema exacta.

| Alessya90 explică (pentru ThEEmperoR):

Am windows 7

| ThEEmperoR a răspuns (pentru Alessya90):

Cheama pe cineva de la firma de unde ai internet si-ti face acel cineva.

| Alessya90 explică (pentru ThEEmperoR):

Mda. Am luat legatura cu cineva de acolo, dar nu a fost in stare sa imi explice si nici nu a venit sa vada care este problema desi i-am specificat acest lucru. Sunt niste incometenti si am crezut ca ma pot baza pe ajutorul lor. acum ce fac?

| ThEEmperoR a răspuns (pentru Alessya90):

Du-te la un depozit de calculatoare cu el sau la o firma de calculatoare. Asta chiar ca merge.