| Kanyuka_Mihai_1998 a întrebat:

Buna TPU am un telefon Samsung galaxy note 1(N700) si de catva timp numi incarca.lam dus azi la un magazin de la Vodafone si mi-au zis cai mufa stricata apoi au pus bateria la incarcat intr-un aparat au pus in telefon si au zis ca nu stiu cv placa a ars pentru ca a cazut...Ce placa iii aia, cat coasta, unde pot cumpara. SCUZATI CATEGORIA.

1 răspuns:
| ZeroDiferit a răspuns:

In telefon e o singura placa, placa de baza pe care is montate celelalte componente. In limbaj simplist o poti numi telefon fara carcasa. Nu prea gasesti asa ceva. Cred ca vei ajunge sa ti cumperi alt telefon.