| Lisaaaaaaaaaaa a întrebat:

am un telefon Sansung Galaxy young, si fratele meu mi-a blocat telefonul pentru ca a pus de mai multe ori modelul gresit, si trebuie sa ma conectez la contul google si n-am nici net si nici nu mai stiu e-mail-ul si nici parola. Si am multe contacte in telefon, si am inteles ca si astea se sterg odata cu resetarea. P.S. Contactele sunt salvate in telefon nu in cartela straight face
Ce as putea face sa nu pierd contactele?
Sau daca ma duc la cei de la Orange ar stii cum sa imi rezolve problema?
Ajutati-maaa sad
Dau funda

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Buna Dedeyaaa,

Telefonul poate fi deblocat doar in Service, toate informatiile din acesta fiind pierdute. Poti verifica existenta contactelor in contul tau Google - ar trebui sa fie salvate online, in sectiunea "Contacte", daca nu ai dezactivat aceasta functie. De asemenea, pentru recuperarea userului sau parolei contului Google, este nevoie sa accesezi https://accounts.google.com/ si sa apesi pe "Aveți nevoie de ajutor?".

Cu prietenie,
Orangr Helper.

1 răspuns:
| paulmicutz a răspuns:

Da te poti duce la Orange, si iti transfera ei contactele, cu toate ca ai putea si tu sa o faci de pe pc... dar ai un pic de umblat daca nu stii.