| Bella1love a întrebat:

Azi am aflat si eu de la colega mea care s-a jucat pe Talking Angela chestia aia cu hackerii din ochii ei(chiar i-am vazut si eu). Ma intrebam daca si la My Talking Tom(versiunea aia mai noua) sunt hackeri si cum te pot vedea?

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Tu chiar crezi ca stau aia care au facut aplicatia sa caute orice om? Daca te cautau aia si se uitau la tine prin telefon crede-ma erai de mult la puscarie. In plus daca te vede cand deschizi aplicatia aia dupa ce o inchizi tot te vede. Deci nu au nici un motiv sa se hoalbe la voi pentru ca, cum ti-am mai zis cauta persoanele astea evadati din inchisoare/drogati/spioni si multi altii. Cum se pot uita la tine prin telefon? Cand ai instalat ala dupa cum ti-am explicat mai sus e posibil sa iti intre un keylogger. Ala iti baga ceva in plus sau daca il ai in calculator iti poate umbla peste tot. Probabil cand intri in el se deschide si camera frontala de la telefon ( daca ai ) sau camera cealalta. Apoi ei stiu unde stai pentru ca atunci cand intri pe net, intri de pe un IP. De exemplu daca cineva iti stie IP-ul atunci stie unde locuiesti. Ce e IP-ul? Sunt niste numere de exemplu : 89.137.241.182. Fiecare net, sau cartela de pe telefon cu net au numere astea. Numerele sunt la fiecare diferite. Deci cand pornesti WIFI-ul probabil iti spune cam asa : Se obtine adresa IP. Atunci telefonul tau ia numerele alea de la net si asa intri tu pe net. In concluzie nu ma mai complic, iti spun doar atat : Stai lin ca nu va cauta pe voi. Sper ca te-am lamuritwinking

7 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Nu! De ce toată lumea tot vorbește de asta? Nu-i adevărat.

| RocKzZ a răspuns:

De fapt aia nu sunt hackeri. Aia cauta teroristi. Asa si pe facebook sau alte site-uri se spune ca iti vad pozele si datele. Voi chiar credeti ca va cauta pe voi, sincer vorbind? Applicatiile alea de pe Google Play sunt facut de COMPANII, deci nu au cum sa fie hackeri. Doar daca iei un keylogger cu un fisier ceea ce pe telefon e aproape imposibil. Funda?

| Bella1love explică (pentru RocKzZ):

Nu,nu am crezut ca fac asta ca sa se hoalbe la noi! Dar cum adica cauta teroristi? Inca nu sunt lamurita in totalitate...sad

| Bella1love explică (pentru RocKzZ):

Da,acum am inteles. Mersi happy!

| RocKzZ a răspuns (pentru Bella1love):

Tu chiar crezi ca stau aia care au facut aplicatia sa caute orice om? Daca te cautau aia si se uitau la tine prin telefon crede-ma erai de mult la puscarie. In plus daca te vede cand deschizi aplicatia aia dupa ce o inchizi tot te vede. Deci nu au nici un motiv sa se hoalbe la voi pentru ca, cum ti-am mai zis cauta persoanele astea evadati din inchisoare/drogati/spioni si multi altii. Cum se pot uita la tine prin telefon? Cand ai instalat ala dupa cum ti-am explicat mai sus e posibil sa iti intre un keylogger. Ala iti baga ceva in plus sau daca il ai in calculator iti poate umbla peste tot. Probabil cand intri in el se deschide si camera frontala de la telefon ( daca ai ) sau camera cealalta. Apoi ei stiu unde stai pentru ca atunci cand intri pe net, intri de pe un IP. De exemplu daca cineva iti stie IP-ul atunci stie unde locuiesti. Ce e IP-ul? Sunt niste numere de exemplu : 89.137.241.182. Fiecare net, sau cartela de pe telefon cu net au numere astea. Numerele sunt la fiecare diferite. Deci cand pornesti WIFI-ul probabil iti spune cam asa : Se obtine adresa IP. Atunci telefonul tau ia numerele alea de la net si asa intri tu pe net. In concluzie nu ma mai complic, iti spun doar atat : Stai lin ca nu va cauta pe voi. Sper ca te-am lamuritwinking

| Carmen_Ema_1973 a răspuns:

Au un fel de camera automata si cand joaca cineva ii vad si afla unde esti dar la tom nu e adevarat
doar la alea fara My Talking Angela sau My Talking Tom

| April_Cristina_1976 a răspuns:

Aici gasesti tot adevarul- NU TE LUA DUPA ALTII- ASTA E ADEVARU::: talking angela si talking ginger si tom si toti au pedofil in ochi si sunt si hacker care iti cere adresa si te omoara. mai ales ca te distrug si NU!,, My" talking angela si tom nu au!

| Alexe_Dana_1975 a răspuns:

Tu chiar crezi ca te cauta pe tine! Nu te caute pe tine, crede-ma!