| XxAnonimuXx a întrebat:

Buna TPU azi mi-am cumparat un laptop nou nout Asus Intel core i5, 2.8gHZ,nVidiaGeforce 2GB(placa video) si vreau sa stiu daca pe el imi merg tipuri de jocuri care necesita grafica putin mai mare de exp:Gta IV, Battlefield 2 bad company, Assasin's Creed(oricare), Battlefield 3 si daca mi-ar merge pe laptopu meu ar da semne ca se strica daca instalez 3-4 jocuri din care am mentionat?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Nu prea inteleg, deci... ai o configuratie destul de buna mai ales ca ai si placa video dedicata, iti merge cu siguranta orice joc aparut la cel putin medium dupa parerea mea, nu se strica daca instalezi jocuri, doar sa ai si anti-virus ca unele jocuri mai ascund ceva "trojanuri". Sa nu instalezi multe prostii pe el, ia si tu un tuneup si mai cauta pe net programe de curatare a pc-ului, nu se strica asa usor stai tu calm, mai bine ai grija la baterie cum o folosesti ca aia se duce foarte repede.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

De instalat poti sa instalezi jocuri pina umpli hardul, nu asta e buba. Buba e ca o sa iti crape in maxim 2 ani daca iei si te joci pe el ca si cum ar fi desktop, indiferent de joc, iar 2 ani e o cifra foarte optimista la cum sint facute azi laptopurile ieftine (daca ai dat pe el vreo 2500 sau 3000 RON si nu 1500 asta nu inseamna ca nu e ieftineala, inseamna doar ca sintem noi o natie de fomisti si zgiriie-brinza).

| AlinRemi a răspuns:

Daca ai 4gb rami iti merg toate cele enumerate de tine si nu numai