| Liviu76467 a întrebat:

Cine imi poate explica si mie de ce nu merge sa accesez internetul de pe telefonul meu cu android? Sunt pe cosmote, am abonament si am toate setarile cum spune si pe site-ul lor.Trebuie sa activez wifiu sau sa bifez 'Utilizare pachete de date' sau "Roaming date"? Deja am incercat si nu merge nimic.cine ma ajuta si pe mine? Funda garantata!happy

5 răspunsuri:
| StyNk0 a răspuns:

Am si eu tel android. si la mine era ceva de genu. Setari-Comenzi wireless-Retele tel. mob.-Date activate si bifezi casuta aia! Daca nu merge inseamna ca nu ai net sau nai platit factura! funda?

| Liviu76467 explică (pentru StyNk0):

Nu-mi apare o aseenea casuta.imi pare:
Utilizare pachet de date
Roaming date
Nume puncte de acces
mod retea
operatori de retea
am android 2.3...

| StyNk0 a răspuns (pentru Liviu76467):

Atunci e utilizare pachet de date! incearca aia si bifeaz-o apoi asteapta

| Liviu76467 explică (pentru StyNk0):

Tot nimic...

| StyNk0 a răspuns:

Atunci inseamna ca nu ai net sau nai platit factura... scrie *134# si vezi daca iti spune cate kbs ai! "Optiune internet"