| Liviu76467 a întrebat:

Cine imi poate explica si mie de ce nu merge sa accesez internetul de pe telefonul meu cu android? Sunt pe cosmote, am abonament si am toate setarile cum spune si pe site-ul lor.Trebuie sa activez wifiu sau sa bifez 'Utilizare pachete de date' sau "Roaming date"? Deja am incercat si nu merge nimic.cine ma ajuta si pe mine? Funda garantatabig grin

7 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Ca să folosești cartela dezactivează WI FI și activează Utilizare pachete de date.
După ce termini megabitzii care-i ai dezactivează Utilizare pachete de date că altfel îți consumă credit la greu.

| nutuxcristian a răspuns:

Conecteaza-te la o retea Wi-Fi

| Liviu76467 explică (pentru nutuxcristian):

Pe mine ma intereseaza sa folosesc acei mb care ii am din abonament ca se duce luna si nu i-am folosit.

| xpbauuxx a răspuns:

Eu am abonament cu internet si aveam aceeasi problema. Incearca asa : Setari -> Wireless and networks - > Mobile networks -> Use packet data

| hellchild a răspuns:

Pai ai vreun wi-fi in apropiere?

| Liviu76467 explică:

Nu merge chiar daca am bifat Use packet data

| emmyl a răspuns (pentru Liviu76467):

Scoate cartela din mobil și pune-o din nou. Fă ce am spus mai sus și, dacă tot nu merge e vorba de setările pentru internet, de asta nu merge.