| UnNumeMic a întrebat:

Cum pot face sa sterg tot ceea ce am pe hard in afara de instalarea windows-ului?

4 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Păi odată ce ai șters tot din partiția cu Windows-ul trebuie să-l reinstalezi dacă vrei să-l mai folosești, tu zici de instalarea lui ca de o opțiune.
Dar de ce vrei să formatezi HDD-ul?
Dacă ai ceva fișiere ce nu pot fi șterse poți folosi Disk Cleanup, utilitar al Windows-ului sau programe în gen Iobit Unlocker> http://www.iobit.com/iobit-unlocker.php
Advanced System Care are câteva utilitare şi funcţii cum este cea precedentă, pentru întreţinerea sistemului de operare> http://goo.gl/o0Emj
Sau ce dorești tu mai exact?

| UnNumeMic explică (pentru DDCC):

Am un virus foarte aiurea...ala cu calculatorul tau este blocat...cu politia, etc. Si vreau sa pun din nou windows-ul si nu imi ia installul de la windows sub absolut nici o forma si da, vreau sa formatez hardul dar daca se poate cumva din bios sau chestii de genul

| DDCC a răspuns (pentru UnNumeMic):

Din bios poţi doar să setezi ordinea de boot ca să instalezi Windows-ul.
De ce nu încerci să elimini virusul? (o dezinfectare), vezi aici
http://goo.gl/cYMwj
Malwarebytes îl iei de aici www.ninite.com/malwarebytes/

| UnNumeMic explică (pentru DDCC):

Nu ai inteles.Virusul imi afecteaza mereu pc...de fiecare data cand il deschid pc-ul imi este blocat. Am reusit sa-l pacalesc acum (inca nu imi dau seama cum...laughing] si sa instalez acum windows-ul. Merci oricum si voi incerca inainte dezinfectarea.tongue