| CatalinOrzan a întrebat:

Placa video dedicata de 512MB RAM +procesor AMD sau Intel cu placa video integrata?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

NU breh, AMD din clasa superioara cu integrata si memorie buna. Da' totusi tu CE cu CE compari? Nu de alta, dar si Intel si AMD au un dulap intreg de procesoare pe piata...

| CatalinOrzan explică (pentru KodrutZ):

AMD Athlon si Intel Celetron

| KodrutZ a răspuns (pentru CatalinOrzan):

MODELELE exact, nu familiile! E Celeron, nu Celetron, apropos. Ambele sint pe piata de vreo 15 de ani... In principiu ramine ce am zis, un AMD cu integrata buna. Oricum daca vrei jocuri contemporane, ambele vor fi muci.

| CatalinOrzan explică (pentru KodrutZ):

AMD Athlon(tm) X2 Dual-Core QL-64 (2CPUs), ~2. 1GHz

si

Tip procesor:Intel® Celeron® Quad Core Model procesor:N2940Numar nuclee:4Tehnologie procesor:22 nmFrecventa procesor:1830 MHzCache:2048 KBTurbo Boost pana la:2250 MHzProducator procesor:IntelProcesor grafic integrat:Intel HD Graphics

| KodrutZ a răspuns (pentru CatalinOrzan):

Pai zi breh ca sint de laptop. Ambele sint petarde.

| CatalinOrzan explică (pentru KodrutZ):

laughing)))

| Sheldon a răspuns:

Amd in cazu asta, dar sa fie la acelasi nivel de pret