| Petrutzz a întrebat:

Va rog raspundeti cat mai repede la urmatoare intrebare:ce e mai bun pentru un PC de gaming, Placa video Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 660 WINDFORCE 2X, 2048MB, GDDR5, 192bit, HDMI, 2x DVI sau Procesor Intel® CoreTM i5-3470 3200MHz, IvyBridge, 6MB, socket 1155.Va rog nu imi raspundeti cu alte placi video/procesoare.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| rZv995 a răspuns:

Amandoua, dar pentru jocuri placa video conteaza mai mult.
Daca ai un procesor vechi de ex Pentium nu o sa faca faca la jocurile noi si iti trebuie si un procesor mai performant chiar daca ai placa video de 2GB

| Petrutzz explică (pentru rZv995):

Am un Intel Celeron G530

| rZv995 a răspuns (pentru Petrutzz):

Din cate stiu eu AMD este mai bun decat Intel la jocuri, dar daca vorbim de un Intel i3, i5 sau chiar i7 depaseste AMD-ul