| cosminc a întrebat:

Buna tuturor am o problema. Am 2 windowsuri ( Windows xp si wondows Vista Ultimate) in pc.Adica un windows in C: si unul in E:. Eu folosesc windows xp si vreau sa sterg windows vista. Problema e ca, cand deschid pc-ul nu-mi apare Windows XP si Windows Vista ( AM avut problema asta), imi intra direct in windows xp si vreau neaparat sa scap de windows vista ca imi mananca din GB. Cine ma ajuta ia FUNDA!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

CUM STERGI un windows din doua
Clik START -> RUN -> "msconfig", te duci la boot.ini,clik "Check all boot paths" si o sa iti arate ca ai doua windows-uri din care unul este incorect si te va intreba daca doresti sa il stergi ->clik ok!

Bafta!

| cosminc explică (pentru neluL):

... am fac ce ai zis tu pana la partea cu "Check all boot paths" si de acolo imi apare:
It appers that all BOOT.ini lines for Microsoft operationg systems are OK.
Ce fac de aici? am dat ok si nimic.

| neluL a răspuns (pentru cosminc):

Iti apar ambele windows-uri aici? Daca da -> click pe cel din partitia E si ->Delete. Daca nu iti apar ambele atunci Formateaza partitia E si ai sters sistemul de operare de pe ea.