| Yolykrysyoly a întrebat:

Bună
Vreau și eu părere.
I.am luat băiețelului un volan Logitech g 29 s-o am luat cd cu gta5 cRe nu merge la volan+ps4, doar la volan +pc.
Întrebarea mea care e :
oricare din volane ar fi ele nu se poate juca decât gen curse,tir,motociclete,tractoare etc,numai sa fie compatibil (volanul) la aparatul la care il conectezi cat si jocul. Sau jocuri care merg fără atatasrea volanului direct cu ps4, 5,3,2 sau nientoswich...,

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Jocul merge cu volan daca suporta functia. GTA nu are. Forza, The Crew 2, etc au si pe pc si pe console. Ideea e ca volanul trebuie sa fie compatibil si cu pc-ul sau consola, si cu jocul in sine.