| Asdfghjklzxcvbqwertyuiop a întrebat:

Am la casa un calculator mai vechi dar e bun și când mă joc sims 2 se tot Închide. Dar când nu mă joc sims nu se Închide. EU CRED CĂ PROBLEMA E DE LA RĂCITOR. Când e mai rĂcoare nu se Închide dar când e cald se Închide și astăzi eu observai că, calculatorul se-nchise si dimineata. Oare ce-o avea?

1 răspuns:
| alexboss2020 a răspuns:

Probabil ai temperaturi mari la procesor asa ca sistemul este nevoit sa se inchida sau sa se restarteze ca sa nu ti se arda procesorul! Sau mai este posibil ca sursa se fie veche si sa nu ti duca sistemul neavand suficienta putere pentru toate componentele!