| Alexstefan35 a întrebat:

Bună ziua, am o problema cu lag-ul in GTA V. Am un pc destul de bun zic eu sa imi ruleze jocul acesta destul de ok (i5 8400 gtx 1050ti 4gb 8gb RAM windows10), dar am lag chiar daca am setarile pe ultra sau pe low.

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Cum este temperatura la procesor, placa?
Ai ultimul driver la placa?

Imi cam trebuie mai multe detalii despre pc si despre situatie.

| Alexstefan35 explică (pentru N0xEterniS):

Da, am ultimul driver la placa.

| Alexstefan35 explică (pentru N0xEterniS):

Ma joc Forza horizon 4 si nu am nicio problema. si la gta am

4 răspunsuri:
| Stefan2K20 a răspuns:

Pai ai memoria din SSD sau HDD aproape full? daca o ai aproape full asta ar putea sa fie problema de unde apare lag-ul, daca ssd sau hdd e full sau daca ai un hdd slab apar acele framedrops, mai este o posibilitate sa resetezi pc din fabrica si sa vezi daca iti merge mai bine. Succes!

| Alexstefan35 explică (pentru Stefan2K20):

SSD nu am, dar urmeaza sa imi cumpar, HDD ul nu e full si nu e slab.