| AdryanG a întrebat:

as dori si eu sa imi spuneti daca vreti, ce jocuri pot juca pe pc-ul meu cu urmatoarele componente: LENOVO PC Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500 2.93GHz 2.93GHz Installed memory(RAM):3. 00GB ( 2, 86GB usable) System type: 64-bit Operating System Iar la Gamimg graphics rata este de 3, 5. In schimb placa video e de 128 vram. Sper sa fie de ajuns detaliile pe care le-am specificat, nu sunt prea priceput in componente etc

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Poti juca aproape orice joc, procesorul e foarte bun, 3 rami sunt perfecti...
Poti incerca GTA 4 daca te pasioneaza, toate tipurile de NFS, Assassin's Creed 3... cu alte cuvinte aproape orice jocuri, ai un PC foarte foarte bun pentru gaming.
Aici mai conteaza si windowsul. daca ai windows 7 nu ai nici o problema, daca ai XP unele jocuri ar putea face figuri, dar ori cum majoritatea merg si pe XP.
Succes!

| AdryanG explică (pentru vlad89c):

Singura problema este ca placa video e de 128vram....La Gta IV imi merge foarte foarte greu, am lag foarte mare sad
Nici World of Tanks nu pot juca bine, am si acolo 10 fps

| vlad89c a răspuns (pentru AdryanG):

Ai putea sa o schimbi, daca tot ai pc asa de bun, da cativa lei in plus sa fie bine de tot, si bucura-te de el

7 răspunsuri:
| hunterpainting a răspuns:

Daca nu stim placa video nu stim ce jocuri merg

| AdryanG explică (pentru hunterpainting):

Placa video este de 128 mb crying

Bula
| Bula a răspuns:

De unde sa stim, TU CE POTI?
Multi ar putea juca aproape orice joc.
Pentru necunoscatori le recomand sa inceapa cu Solitaire. big grin

| buffa a răspuns:

Calculatorul e bun! recomand GTA 4
si Need for speed most wanted 2

| MytzaMytz a răspuns:

Hitman.