| Blenby a întrebat:

Buna ziua TPU .....Cine stie proiectu ala EUro200... vreau sami aleg dintre 2 calculatoare.
Varianta 1
Procesor:Intel Dual core E6700 adica? la ce se refera? si 2x3200mHz pesupun ca se refera la Ghz
Memorie 3Gb
Hard Disk :500 Gb
Unitate opticabig grinVD-Writer
si niste cadouri.Dar intrebarea mea stiti care este placa video.
Varianta 2tonguerocesor:Intel Core i5 650 adica? 3, 2Ghz
Memorie:4Gb
Hard Disk:320 Gb
Unitate opticabig grinVD-Writer
Deci care este mai bun. si daca stiti placa video la amandoua?happy

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ambele sint cu video integrat, probabil. Daca le vrei chiar sa inveti ceva, sint bune. Pentru jocuri, deloc. In alta ordine de idei, stii ca aia 200 EUR pot fi O PARTE a sistemului si sa mai pui tu diferenta pina la un calculator mai din mileniul asta, nu?

| Blenby explică (pentru KodrutZ):

Da frate dar mi-a dat o foaie cu 4 calculatoare si 2 laptopuri si le-am ales pe astea ..nu le-am cumparat varianta 2 e cu ucpon 200 de euro si +de la mine 600 de ron. si la alalant 200 ron...

| KodrutZ a răspuns (pentru Blenby):

Eheee... pai vor sa iti bage rebuturi pe git. 200 EUR pentru ce ai zis tu mai sus e IMENS. Uita-te aici ca sa iti faci idee - http://www.pcmadd.com/

| Blenby explică (pentru KodrutZ):

Mam uitat...adica dau 15 milioane pe varianta 2... daca as stii placa video mama

| KodrutZ a răspuns (pentru Blenby):

Adica nu fi jita sa dai atitia bani pe un sistem vechi de vreo 6-7 ani si analizeaza cu atentie oferta de la Madd. Nu de alta, dar ce gasesti la astia cu 1500 e racheta pe linga ce ai mentionat tu acolo... Sau poti sa iei un laptop/desktop noi, cu garantie, de banii astia.