| D1ablo_4132 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu care este diferenta intre procesoarele amd si intel, este justificata diferenta enorma de pret?

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Procesoarele Intel sunt cunoscute pentru performanta, dar au pret ridicat
procesoarele amd sunt cunoscute pentru preturi mici, chiar daca nu au aceeasi performanta ca cele de la Intel, sunt si ele bune.

| iDplm a răspuns:

Depinde in ce domeniu vrei sa folosesti terminalul. Pentru Office/Sarcini simple poti alege linistit un AMD x2, x3 la un pret rezonabil. Intel se remarca prin performanta. i3, i5, i7 sunt toate inclinate spre gaming cu performante foarte bune doar pretul ceva mai ridicat. Depinde si la ce nivel duci gaming-ul laughing