| costy20 a întrebat:

Care este diferenta la procesoarele Intel din a 3 generatie si a 2 generatie? funda!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Ivy bridge e o generatie mai noua fata de sandy bridge. Diferente extreme nu sunt.
Ivy e pe 22nm fata de 25nm
Sunt o idee mai economice
sport pentru pci express 3
grafica integrata ceva mai buna
o idee mai rapida, dar nu f mult
Daca ai deja sandy' in pc nu te grabi sa treci la ivy, nu vei simti o diferenta majora si nu merita investitia.
Bafta

@ seby Dupa ce ca esti atat de calic si pentru 1 cent spammezi cu adf.ly nici macar nu stii despre ce e vorba, nu are legatura cu dual core intrebarea.

| costy20 explică (pentru CataC):

Da am vazut ceva de turbo boost, este si la a 2 generatie sau decat la a 3?

| CataC a răspuns (pentru costy20):

Doar ivy

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In primul rand sunt diferente de arhitectura, procesoarele din a 3 a generatie au video integrat, sunt mai reci si mult mai performante.