| Andrei199114 a întrebat:

Cand aprind PC nu se aprinde monitorul, desii PC merge, daca il las aprins se aude sunetul de la windows... Am scos cablu din PC l-am bagat la loc tot asa CE Sa II fac?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Vezi daca se aprinde ledul la monitor sau daca afiseaza OSD-ul. Posibil sa fie dusa alimentarea la monitor. Cu putin noroc, il repari cu maxim 50 RON.

| Anonimuserr a răspuns:

S-a stricat monitorul se pare.
N-are legătură unitatea centrală PC-ul cu monitorul. Monitorul este un sistem periferic.
Este clar că displayul s-a ars dar nu și circuitele din spate.
Dar poate vezi că ai apăsat pe ceva greșit. Vezi dacă poți conecta alt PC la monitor.

| angheladrian a răspuns:

Incearca alt monitor frate daca se aude sunetul de la windows unitatea nu are nimic ...este foarte posibil ca monitorul sa fie ars desi asta se intampla foarte rar si altceva mai sigur as merge pe placa video