| FIR a întrebat:

Am free avira antivirus si de ieri am doi virusi...cand am dat click pe link-ul respectiv mi-a apraut de la avira: deny acces; move to quarantine; delete etc. si am dat,, delete". Asta inseamna ca s-au sters...sau ce trebuie sa fac sa-i sterg? thinking

Răspuns Câştigător
| SilviuCSM a răspuns:

Move to Quarantine - iti sterge doar virusul; delete - sterge fisierul respectiv cu tot cu virus (nu este recomandat), mai ales pentru fisierele din Windows.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu am free avast, avast-ul este printre cele mai bune antivirusuri. Totusi, versiunile free la orice programe antivirus nu sunt ca si cele pentru care platesti. Este posibil sa-ti zica ca a sters virusul si in realitate sa nu il fi sters.
Singurele moduri sa fi sigur ca ai scapat de virusi sunt fie sa ai un antivirus platit, fie sa formatezi calcu, apoi sa lucrezi offline, si toate cd-urile si alte suporturi de informatii ce le bagi in el sa fie din sursa sigura.

| Slavian a răspuns:

Da-i o scanare completa si cand tii detecteaza, la sfarsit, dai repair all.
P. S. am si eu avira, si sunt foarte multumit de antivirusu-l acesta.

| ?AlX_Red Mx? a răspuns:

Da, inseamna ca l-ai sters!

| xoBridgetXO a răspuns:

Nu trebuie sa dai ceva ca sa stergi.tre sa dai move to quarantinewinking...sau si delete, cum ai zis u. da' mai necesar e primul' care ti l-am zis happy