anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cand ma loghez pe facebook, imi zice:

Sometimes spammers create fake pages that look like Facebook or another website. These pages usually offer you a great deal if you do something in return (ex: get free plane tickets when you copy and paste this special access token). It looks like you pasted sensitive info about your Facebook account onto on of these pages. As a result, your account started spreading spam.

Don't worry, we've secured your account.



ce sa fac?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ite ce zice,am tradus pe google dar se intelege: Uneori, autorii de spam a crea pagini false, care arata ca Facebook sau alt site. Aceste pagini, de obicei, vă oferă o mare dacă faci ceva în schimb (ex: obține bilete gratuite de avion atunci când copiați și inserați acest simbol acces special). Se pare ca ai lipit informații sensibile despre contul tău de Facebook pe pe aceste pagini. Ca urmare, contul dvs. a început răspândirea de spam.



Nu vă faceți griji, ne-am asigurat contul tău. Sa nu mai dai like-uri la orice si apoi share, cum ca iti ofera nu stiu ce sau premii, etc. Asa raspandesti boala asta de facebook fals. Se prea poate ca in facebook-ul tau sa ai si o aplicatie spam. Verifica aplicatiile in spam si sterge-le. Mai fratilor, nu mai dati like, share la toate tampeniile.