| catalin542000 a întrebat:

Care este mai bun AMD A10 7850k sau amd 8350?

si AMD A10 7850k sau amd 9590?

Aici trebuie sa imi dati doua raspunsuri.

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Tu compari procesoare quad-core cu procesoare octa-core?

Fara sa cauti prea mult ar trebui sa iti dai seama ca FX 8350 si FX 9590 sunt mai bune.
FX 9590 costa o caruta de bani si nu merita banii.
Daca e sa alegem cel mai bun procesor AMD care sa isi merite banii, procesorul ar fi acesta : http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/fx-8300-33ghz-box/
Cu inca 100 lei pe un cooler aftermarket si putina experienta, poti sa duci acest procesor in 4Ghz lejer, fara sa maresti voltajul.

| CPAElites a răspuns (pentru SilviaDulcik):

"FX 9590 costa o caruta de bani si nu merita banii." Ai dreptate, or sa se planga vecinii parca vad cum palpaie becu cand porneste pc-ul laughing

| SilviaDulcik a răspuns (pentru CPAElites):

Nu sare siguranta la un aparat de sudura si sare la procesor, asta ca o completare.

| CPAElites a răspuns (pentru SilviaDulcik):

+ Daca ia un radiator cu racire pasiva il transforma in calorifer happy