| Busy95 a întrebat:

Care imi poate spune cum fac un hard rest?happy nu ma intereseaza ca pierd tot am o tableta odys neo x7 si am uitat modelu si am incercat de ma-i multe ori si acuma imi zice sa introduc contul google am introdus un cont care pe pc merge dar cand il introduc pe tableta imi spune straight face Nume sau Parola gresita is connectat la wi-fi am semnal ful care ma poate ajuta happy?

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Nu am auzit niciodata de modelul asta de tableta si nu iti garantez ca o sa mearga.
Stinge tableta,cu tableta stinsa apasa butonul Volum UP (volum sus) si butonul Power(Butonul de aprindere) si tine-le apasate pe amndoua pana apare o imagine cu un fundal negru si in mijloc un Android,cu o usita deschisa si langa ea un tringhi rosu.
Apoi tine apasat butonul power fara sa il eliberezi si in acest timp apasa pe rand butonele vol down si apoi vol up.
O sa apara un meniu,cu ajutorul butoanelor de meniu poti naviga prin acest meniu,coboara pana la optiunea Wipe data/factory reset,selecteaza aceasta optiune cu ajutorul butonului de pornire,o sa para inca un meniu cu multi de No si pe la mijloc un Yes wipe all data,sau simplu Yes, coboara cu ajutorul butoanelor de volum la optiunea yes si selecteaza-o cu butonul power.
Va reveni la meniul initial, si cred prima optiune este reboot device, selecteza-o cu butonul power, tableta se va restarta si va porni normal.