| GtaVGraphic1 a întrebat:

Care placa video e mai buna pentru sistemul meu?

Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4GB GT OC

Sau

MSI GeForce GTX 1050ti 4gb

Si as vrea sa stiu daca Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4GB GT OC se potriveste la sistemul pe care al am eu.

Specificati PC:

CPU- Intel(R) Core(TM) i5 2320

Placa video-?

Placa de baza -Gigabyte GA-Z68AP-D3

Ram - DDR3 2x4gb si 2x2gb 1333MHz

Total 12gb ram, DDR3 133MHz

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmy1234 a răspuns:

Msi GeForce gtx 1050 ti e mult mai buna in performanta jocuri.
Toate placile pe care le.ai mentionat ti se potrivesc la Pc. Funda?

| GtaVGraphic1 explică (pentru Cosmy1234):

Multumesc!, insa am aflat de varianta mai buna MSI GeForce 1050 Ti Gaming X. Asa ca am cumparat-o pe asta. As vrea sa stiu daca duce Forza Horizon 3 pe medium sau high. Multumesc inca odata pentru raspuns. happy

| Cosmy1234 a răspuns (pentru GtaVGraphic1):

Am depinde in hd il rulezi pe high cu pc.ul tau dar pe full hd pe medium.

| GtaVGraphic1 explică (pentru Cosmy1234):

Ok insa as vrea sa ati cer parerea ta are ceva daca amestec pastele de la procesor? pentru ca procesorul pe care al am are o pasta iar cularul pe care al am are o altfel de pasta.