| adusTaR a întrebat:

Ce fel de placa video imi trebuie ca sa imi mearga assassin's creed perferct. Acum imi merge perferc dar de la rezolutia 1024x... incepe sa imi mearga mai greu.Am placa video 1, 5 GB, procesor 3, 33 i5 dual-core, 4 G ram. Placa video nu cred ca e nVidia fiind ca nu scrie am windows 7 sp 1. Imi trebui placa nVidia? Va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

CUM AFLI CE PLACA VIDEO AI?
Uite 3 moduri:
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.
2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /
3.
start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )

5 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Mai degraba e din cauza windows-ului decat a placii video faptul ca iti merge greu.

Placa video necesara rularii la perfectie a acestui joc este ATI Radeon X1600 sau nVidia GeForce 6800.

Daca ti-ai pune un windows XP (SP2, SP3) cu siguranta ti-ar merge mai bine unele jocuri si ti-ar rula si mai multe).

Bafta!

| adusTaR explică (pentru Magnifico):

Man pai si cum stiu daca am nVidia? un var de-al meu are tot windows 7 si ii mere bine.
Cum dau sa vad ce fel de placa am.Stiu doar faza cu dxdiag sad

| adusTaR explică (pentru neluL):

Man am windows 7 si la varianta 1, 2, 3 nu imi arata

| adusTaR explică (pentru neluL):

Aa la devmgmt.msc am dat click dreapta si imi scriedisplay apdaters
este posibil ca pc sa aiba placa lui integrala inclusa sau?

| neluL a răspuns (pentru adusTaR):

Da, ai placa video incorporata in placa de baza. Ca sa vezi driverul da dublu click pe -> Display Adapters si sub el o sa-ti apara ceva de genul ''Mobile Intel nr. Series Express Chipset Family''

| neluL a răspuns (pentru adusTaR):

CUM AFLI CE PLACA VIDEO AI?
Uite 3 moduri:
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.
2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /
3.
start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )