| ClaudiuStar a întrebat:

Ce parere aveti despre acest laptop este bun pentru ceva ( jocuri )? Laptop ACER Aspire E5-571G-38P5, Intel Core i3-4030U 1.9GHz, 15.6", 4GB, 500GB, nVIDIA GeForce GT 840M 2GB, Linux.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu este un laptop de gaming, ci unul de multimedia! Vrei ceva de jocuri, cu aceeasi bani iti poti construii un pc de 5x mai performant decat laptop-ul. Eu stiu atunci cand iti cumperi un laptop de gaming trebuie sa ai minim 3500 lei! Nu fa greseala asta! Mai bine spune-mi ce buget ai, si te pot ajuta cu o configuratie pc de gaming!

| ClaudiuStar explică (pentru Jipa95):

Dar de exemplu pe el mi-ar merge gta 4. farcry 3?

| Jipa95 a răspuns (pentru ClaudiuStar):

Alea da, merg.

4 răspunsuri:
| ERIS a răspuns:

Nu e bun pentru jocuri. E dedicat pentru jocuri. Este unul dintre cele mai bune laptopuri pentru gaming. Totusi ar trebui sa folosesti si un antivirus puternic ca sa stai linistit, dar eu iti spun ca e bun pentru gaming.

| ClaudiuStar explică (pentru ERIS):

As mai vrea sa stiu ceva despre el.ce windows are ca nu scrie..sau ce sistem de operare are?